Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki

Odhod:   sobota, 20. julij 2019 [ 05:00 ]
Prihod:   nedelja, 21. julij 2019
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zahtevna
Triglav z Rudnega polja

Vsak Slovenec mora enkrat na Triglav! Tega nenapisanega pravila se več ali manj držimo. Marsikdo je šel prvič v gore prav na Triglav. Nekaterim so se po takem prvem obisku zamerile in v višave ne hodijo več, mnogi pa so se zaljubili v gorski svet. Prav z Rudnega polja je do Triglava še najbližje, tj. do vrha je najmanjša višinska razlika, »samo« 1530 metrov. Koče so vsak večer nabito polne. Če ne rezervirate postelje dneve ali tedne vnaprej, boste pač preždeli noč kje na tleh ali na klopi.
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Višina izhodišča: 1335 m

• Čelada – priporočljiva
• Palice – Priporočljive
• Sončna očala – priporočljiva
• Sončna krema – priporočljiva
Vsi prijavljeni morajo imeti planinsko izkaznico s plačano članarino za tekoče leto. Poskrbeti morajo za ustrezno psihofizično kondicijo, dobre planinske čevlje, zaščito proti soncu, vetru in dežju. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

Odhod v soboto zjutraj ob 5:00 iz AVTOBUSNE POSTAJE v Ormožu
Izhodišče: Rudno polje na Pokljuki 1335m
Cilj: Triglav (2864 m)
Čas hoje: 6 h
Zahtevnost:zahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Zemljevid: Triglav 1:25.000
Priporočena oprema (poletje): čelada, komplet za samovarovanje

Opis gore:
Triglav je 2864 m visoka gora, ki se nahaja v osrčju Julijskih Alp. Z omenjeno višino je Triglav najvišja gora na ozemlju Slovenije, hkrati pa je tudi najvišja gora v Julijskih Alpah.
Na vrhu stoji Aljažev stolp, katerega je leta 1895 postavil Jakob Aljaž, takratni župnik na Dovjem. V Aljaževem stolpu lahko v primeru nevihte vedri do 5 ljudi.
Sicer pa je danes Aljažev stolp zaščiten kot kulturni spomenik in kot tak zelo pomemben pri ohranjanju kulturne dediščine.
Triglav je svoj prvi obisk dočakal 26.8.1778, ko so se na vrh povzpeli štirje srčni možje, katerih spomenik stoji v Bohinju.
Ti srčni možje so bili Luka Korošec, Matevž Kos, Štefan Rožič in Lovrenc Willomitzer.
Sicer pa se nam z vrha Triglava odpre lep razgled, ki seže vse od Jadranskega morja, prek Dolomitov in Visokih Tur do Karavank, Kamniško Savinjskih Alp, Pohorja, prek skoraj celotne Slovenije do najvišjih vrhov Julijskih Alp.

Pod Studorskim prevalom

Planika

Rudno polje

Kot-Vrbanove špice-Rjavina-Kot
Poletni tabor Podvolovljek
Gonžarjeva peč
Grossvenediger 3666m
Triglav (Čez Prag)
PO JAKOBOVI POTI
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad nosom

SEDMERA TRIGLAVSKA JEZERA
Koča pod slapom Rinka - Skuta (skozi Turski žleb)
Kolesarjenje do Svete Trojice
Logarska dolina - Dom pod Storžičem
STORŽIČ
Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Greben Devic na Dleskovški planoti
Lunin pohod na ČOKLEČEVO GORO
Golica
Med goricami od Osnovne šole v Ivanjkovcih čez Cerovec Stanka Vraza na Jeruzalem Mali Brebrovnik,Svetinje do Ivanjkovec

On ima srečo v ljubezni.
Secundae res ei de amore sunt.

George Bernard Shaw
Povejte mi moje napake kot mož možu. Vse prenesem, razen laskanja.